Niezasłużona przegrana w drugiej kolejce

Przegrywamy z JKS 0-3

Trener Gilarski dobrze taktycznie ustawił zespół.

Mecz bardzo dobry w naszym wykonaniu. W zasadzie JKS nie zaskoczył nas niczym. Każdej drużynie gra się ciężko z  drużyną JKS, która  dość prostymi i zdecydowanymi środkami zdobywa pole gry. Jeżeli dodamy do tego furę szczęścia to mamy odpowiedź skąd taki wynik. No cóż liczy się to co w bramce. Boli tylko to że piłkarsko Orzeł był zdecydowanie lepszy od JKS. Bardzo długo JKS nie był  w stanie zagrozić bramce Orła. JKS ma oczywiście w składzie bardziej wyrównany skład, którym gra nieprzerwalnie od kliku lat. Orzeł wolą walki i ambicją w tym meczu zaskarbił sobie sympatię wielu kibiców obecnych na tym meczu.

Mieliśmy w tym meczu swoje sytuacje (strzał z rzutu wolnego Ksawiera Pikuła- bramkarz z trudem sparował piłkę nad poprzeczkę) W sytuacji sam na sam wychodzącego Marcela Nykiel fauluje obrońca JKS za co otrzymuje tylko napomnienie. Ponownie strzał z rzuty rożnego głową Marcela bramkarz mógł tylko odprowadzić wzrokiem, niestety minimalnie niecelny strzał)

Na 11 minut przed końcem ani to strzał ani podanie z około 30 metrów przelobowało naszego zbyt wysoko ustawionego bramkarza. Bramka na 0-2 sytuacja podobna ani dośrodkowanie ani to strzał i tzw. farfocel ponownie ląduje za kołnierzem bramkarza. Kolejny błąd bramkarza. Piłka ledwo wturlała się do bramki.

Nasi chłopcy walczyli do końca, zbytnie odkrycie się powoduje iż tracimy bramkę na 0-3 tym razem jednak po dość składnej akcji JKS.

Z przebiegu meczu obie drużyny zdecydowanie na remis.

W opisie drużyny JKS na ich stronie FB istnieje opis o złym boisku, że JKS był zdecydowanie lepszy itd. Widocznie ktoś był na innym meczu.  W ogólnej opinii niezależnych obserwatorów Orzeł nie zasłużył w tym meczu na porażkę. Odwoływanie się do złego stanu boiska przez JKS jest dziwne. Opisy meczów typu:. a to sędzia słaby a to boisko krótkie itd. do niczego nie prowadzi. JKS wygrał mecz , jak sami kibice JKS przyznali  po meczu, niezasłużenie. Niestety  liczy się w piłce nożnej to co w bramce. Gratulujemy zwycięstwa  i życzymy dalszych zwycięstw.

Opis meczu na FB JKS jest krzywdzący dla dzielnie walczących obu drużyn. Prosimy o trochę więcej obiektywnej oceny stanu rzeczy i będzie ok.

Gramy dalej. Już w sobotę ciężki mecz z "dream Teamem" Stalą Rzeszów. Nie poddajemy się i jedziemy po zwycięstwo !!!

Ta drużyna tworzy się na nowo i efekty pracy pomalutku są widoczne.  Z optymizmem patrzymy w przyszłość

Skład w dzisiejszym meczu

Skład:Orzeł: B. Konieczny, H. Chlasta,Ł. Kałamarz, P. Biały, R. Piątek, K.Pikuła, F. Gołębiowski, B. Owsiak, A.Dziedzic, J. Krzanowski, M. Nykiel, B. Derewecki, J. Plebankiewicz