Druga Kolejka podkarpackiej ligi młodzik młodszy za nami

W dniu dzisiejszym  nasze Orzełki rozgrywały mecz w Przemyślu z drużyną miejscowego Czuwaju. Drużyna z którą nie graliśmy za wiele (bodaj raz na hali w ramach turnieju Resovia Winter Cup). Przeciwnik mało znany i do dzisiejszego meczu przystępowaliśmy z lekkimi obawami. Pierwsze 15 minut spotkania potwierdziło nasze obawy. Przeciwnik rozpoczął spotkanie bardzo agresywnie, pełnym pressingiem, nie pozwalając naszym zawodnikom na wiele. Kibice naszej drużyny będący na meczu drżeli o wynik. Wiele pracy miała nasza obrona. Nasi zawodnicy musieli szybko próbować wrócić do swojego rytmu gry. Wiadomo iż drużyna atakująca wcześniej czy później nadzieje się na kontrę i tak się stało !. Po bardzo dobrym zagraniu Oskara Laska na pozycje sam na sam wyszedł Adrian Dziedzic i spokojnym strzałem umieszcza piłkę w siatce !!! Mamy to !!! Prowadzimy 1-0. Ta bramka jeszcze bardziej rozwścieczyła zawodników gospodarzy i teraz ruszyli do frontalnego ataku . Niewiele bo po 4 minutach kolejna kontra w naszym wykonaniu i w zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się Oskar Lasek i mocnym strzałem podwyższa wynik na 2-0. ładny strzał tuz przy słupku . Brawo !!!. Gospodarze przy dopingu dość licznej grupy rodziców ostro zabrali się do pracy . Po stracie piłki w środkowej strefie boiska przez naszych zawodników gospodarze ruszyli z kontrą. Dobre podanie, zawodnik gospodarzy ucieka w uliczkę, sytuacje ofiarnym wślizgiem próbuje ratować obrońca Ksawier Pikuła niestety trafia w nogi napastnika gospodarzy i rzut karny. Pewnie wykonany rzut karny i mamy 2-1. Uff nerwowo.   Gramy dalej . Końcówka pierwszej połowy - Rzut rożny, super dośrodkowanie Bartka Owsiaka  i zamykający akcję Ksawier Pikuła mocnym strzałem z pierwszej piłki umieszcza piłkę obok bezradnie interweniującego bramkarza gospodarzy. Prowadzimy do przerwy 3-1 !!! Wiele rad podczas przerwy przez naszego trenera do chłopaków. Widać zmęczenie u chłopców po pierwszej połowie ale widać również w oczach zawodników sportową złość. Zaczynamy drugą połowę od mocnego uderzenia bo już po pięciu minutach prowadzimy 4-1 !!! Dośrodkowanie z rzutu rożnego Błażeja Masinowicia,  dopada do niej na pełnym biegu Ksawier Pikuła  i mocnym strzałem z około 12 metrów z pierwszej piłki zdobywa swoją drugą bramkę w tym meczu 4-1 !!!  Tu już nic nam nie grozi w tym meczu. Gospodarze mocno podłamani takim obrotem sprawy próbują zmniejszyć różnice bramkową ale bardzo dobrze w obronie gra dzisiaj Oskar Lasek, Łukasz Kałamarz i Maks Kopczyński. ten ostatni wykonał dzisiaj tytaniczną pracę na prawym skrzydle , wielokrotnie wykonując swoje rajdy i uprzykszając życie pomocnikom i obrońcom gospodarzy . Brawo !!!

Bramkę na 5-1 zdobywa Adrian Dziedzic sprytnie ogrywając obrońców oraz bramkarza gospodarzy. Piłkę zagrywał Bartek Owsiak. Trzeba powiedzieć że w tym meczu ta dwójka świetnie współpracowała.

Do tego meczu przystąpiliśmy osłabieni w postaci braku etatowego bramkarza (kontuzja Bartka Koniecznego) oraz brakowało Kuby Krzanowskiego popularnego "Turbo" . Nadal czekamy na powrót do drużyny naszego bramkostrzelnego zawodnika Marcela Nykiel. Bardzo dobrze zastąpił dzisiaj bramkarza Bartek Derewecki nominalny napastnik. Brawa Bartek !!! Nikogo dzisiaj nie wyróżniamy indywidualnie ,  bo wszyscy zawodnicy zasłużyli na takie wyróżnienie. Mądrość taktyczna, kondycja , mądrość przy rozgrywaniu akcji - takiego Orzełka chcemy oglądać najczęściej !!! Wiele meczy przed nami jeszcze w tej lidze, Chłopcy jesteśmy z Wami bez względu na wyniki. Kochamy Was my Rodzice najwierniejsi kibice !!! . Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham Cię !!! ORZEŁEK !!!

Skład :Derewecki Bartek - Lasek Oskar, Pikuła Ksawier, Biały Przemysław, Kalamarz Łukasz, Kruk Wojciech , Kopczyński Maksymilian- Masinowić Błażej, Starzyk Dominik, Owsiak Bartek ,  Plebankiewicz Jakub - , Dziedzic Adrian